Ana sayfa Fisiltimsi Haber Yüzdeki Lekelere Doğal Çözümler

Yüzdeki Lekelere Doğal Çözümler

0

Yüzde oluşan lekeler; kimyasal içeren makyaj malzemeleri,güneş,akne izleri, cildin yeterince temizlenmemesi gibi birçok nedene bağlanabilir. Cilt lekelerini oluşmadan önlemek mümkündür. Bunun için ilk adım güneşe çıkmadan evvel yaz kış güneş kremi ile cildimizi korumaya almaktır.Direkt olarak güneşe maruz kalmış cilt ilerleyen yaşlarda lekelenir ve bu durum kalıcı hale gelebilir.Cilt lekelerinden kurtulmak mümkün mü? Cilt lekeleri nasıl geçer? Bütün bu soruların cevabı bu yazımızda..

YÜZDEKİ LEKELER NEDEN OLUR?

Cilt lekeleri şu nedenlere bağlanabilir; Güneş kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalmak, genetik özelliklerin cilt lekelenmelerine elverişli olması, kozmetiklerin kullanılması ya da kimyasal içerikli ilaç , doğal olmayan yollarla bronzlaşmaya çalışmak gibi.

CİLT LEKELERİ NASIL GEÇER?

Cilt lekelerinden kurtulmak için pek çok çözüm tercih edilebilir. Kimyasal peelingler bu çözüm yollarından biridir. Ancak cildi tahriş edebilir. Yüzde kızarıklık, soyulma ve birçok dermatolojik soruna yol açabilir. Diğer bir çözüm lazerdir. Çoğu kadının tercih ettiği lazer yöntemi  cildin üst tabakası soyularak alttaki sorunsuz deri ortaya çıkarılabiliyor. Aynı şekilde bu yöntem de ciltte kızarıklığa neden olabiliyor.

Bir diğer yöntem Mezoterapi uygulamasında; derinin altına vitaminler enjekte ediliyor ve cilt altındaki hücrelerin yenilenmesi sağlamayı amaçlıyor. Bu sayede cildin altına verilen leke giderici, yenileyici maddeler lekelerin giderilmesine yardım eder. Bunların yanında leke çıkarıcı kremler ya da vitamin takviyeleri kullanılan sık yöntemler arasında.

YÜZDE ÇIKAN LEKELERE DOĞAL ÇÖZÜMLER

Ciltte leke çıkmasını önlemek en kesin çözüm olsa da lekelere engel olamasanız da birkaç doğal alternatifle çıkmasına engel olabilrsiniz. En bilinen yöntemlerden biri sivilce ve aknelere de kullanılan elma sirkesidir. Pamuğa damlattığınız elma sirkesini lekelere sürerek uygulayabilirsiniz. Bunun yanında leke oluşumuna engel olmak için düzenli olarak güneş kremi kullanın ve bol bol su içmeye özen gösteriniz.

Daha Fazlası için MakyajMasasi.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here