Ana sayfa Fisiltimsi Haber Kişisel Bakım Kırışıklıklarınızı Azaltmak İçin 6 Çözüm

Kırışıklıklarınızı Azaltmak İçin 6 Çözüm

0

Sigara

Sigara içmek, bütün vücuda zarar verir. Cildin grimsi bir renge dönüşmesine, kırışıklıklara ve göz altındaki morluklara neden olabilir.En iyi fikir sigarayı bırakmak.

Güneş

Güneşlenmek özellikle de sabah güneşine maruz kalmak sağlık açısından gerçekten iyidir. Fakat aşırı güneş cildin erken yaşlanmasının nedenlerinden biridir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneş kremi, şapka kullanmayı alışkanlık edinin.

Yüz Masajı

Her gün göz çevresine masaj yapmayı kendinize alışkanlık haline getirin. . Parmak uçlarınızla göz çevresine hafif vuruşlar yaparak masaj yapabilirsiniz. Bu sayede kan akışını hızlandırıp kırışıklığı önleyebilirsiniz.Masajın ardından ısınana kadar ellerinizi ovalayın ve avuç içlerinizi kapalı gözlerinize yerleştirin.

Yeşil Çay

Kaz ayaklarını yok etmek için farklı bir ipucu da çay poşetlerini kullanmaktır. Gözler için maske olarak kullanılır, çünkü gözleri rahatlatır ve gençleştirir.

Dikkat:Kullandığınız çay poşetlerini soğuyana kadar buzdolabında bekletin ve sonra gözlerinizin üzerine koyun.

Patates Dilimleri

Patates kırışıklıklar için oldukça tavsiye edilir. Dilimleyerek göz ve çevresine yerleştirebileceğiniz patates, cildi sıkılaştırmayı sağlayan bir etkiye sahiptir. Patates dilimlerinden yeterli etki almak istiyorsanız günde 10 dakika gözde bekletilmesi tavsiye ediyoruz.

Kuşburnu Yağı

Kuşburnu yağı etkili bir nemlendiricidir, kırışıklıkların oluşmasını önler ve oluşmuş kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here