Ana sayfa Fisiltimsi Haber Spor Evde Spor Nasıl Yapabiliriz? Evde Sporda Neler Yapmalıyız?

Evde Spor Nasıl Yapabiliriz? Evde Sporda Neler Yapmalıyız?

0

Sporun Gündemi!

Içinde bulunduğumuz bu problemli süreçte evde kalmamız ve çok çok gerekmedikçe evden çıkmamamız gerçekten hayati önem taşıyor.

Spor Yapmayacak mıyız?

Hal böyleyken virüs vakası öncesi spor yapan ya da yapmayan herkes evinde vakit geçirmek için birşeyler aramaya başladı. Spor yapanlar, antrenmanlara ara vermek istemiyor, yapmayanlar ise yeni bir başlangıç arıyor. Evde olduğumuz süre boyunca ya da artık herşey normale döndüğünde spor yapmak çok kıymetlidir.
Sağlığımıza dikkat etmemiz, emanetimize en iyi şekilde bakmamız yine bizim için önemli! Günlük yaşantımızda daha rahat hareket edebilmek, daha güçlü olabilmek, nefes nefese kalmadan merdivenleri çıkabilmek, fit bir fiziğe sahip olabilmek ve dahası için sporun yeri bambaşka.

Peki Ya Evde Ne Yapabilirim?

Aslında spor demek hareket demektir. Tabi bu hareket günlük yaşantınızdaki normal hareketlerin dışında bir hareket. Sandalyeye oturup kalkıyoruz, yere çömelip kalkıyoruz, merdivenlerden yukarı çıkıyor ya da aşağıya iniyoruz. Asansörü olmayan bir apartmanda 3. katta oturan birisinin merdivenleri kullanması bir olağan harekettir fakat kişinin aynı merdiveni 2 defa inip çıkıp eve girmesi sportif bir aktivitedir. Bu kısa bilgilendirme sonrası evde neler yapabilirsiniz kısaca onlardan bahsedeceğim.

Vücut ağırlığımızı kullandığımız yüzlerce egzersiz var. Tabi ki bu egzersizleri doğru sıralamalar ile yapmak daha verimli olacaktır. Vücudu bir bütün olarak çalıştırmak temel kuvvet için çok çok önemlidir. Sadece şınav ve mekik çekmek sizi fit yapmaz, kuvvetli de yapmaz .
Sizler için hazırladığım antrenman programını evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Set ve tekrar sayılarını kendinize göre ayarlamanız gerekmektedir. Egzersizlerin yapılışını sizlere teker teker sunuyorum. Nefes nefese kalmadan, her set arası 1.5 dakika dinlenerek maksimum 15 tekrar ve seviyenize göre 1 – 3 set olarak uygulayabilirsiniz. Sağlık sorunu olan herkes öncelikle doktoru ile irtibata geçmelidir.

Berk Peki : İnstagram
Studio Balance : İnstagram

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here