Ana sayfa Fisiltimsi Haber Kişisel Bakım E Vitamininin Faydaları Nelerdir?

E Vitamininin Faydaları Nelerdir?

0

Deri iltihabını iyileştirir;

Genellikle deri yüzeyinde yanma,kızarıklık veya şişme hissi ile bütünleşen deri iltihapları, E vitamininin güçlü antioksidan etkisi ile azaltılabilir.

Yara ve çatlak izlerini azaltır;

Hamilelik veya kilo alıp vermelerden dolayı gözle görülür yara ve çatlak izleri, kadınların kendilerine olan özgüvenini zedeleyebilir. E vitaminin en önemli amaçlarından birisi bu izlerin görünürlüğünü ve yoğunluğunu giderebiliyor olmasıdır. Cildin nemlenmesini sağlar ve hasar gören hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Güçlü antioksidan etkisi ile kolojan lifleri serbest radikallerden korur.

Çatlak dudakları iyileştirir;

Özellikle aşırı rüzgar, güneş ve soğuk havaya maruz kalan dudaklar kurur ve çatlar. E vitamini bu soruna güçlü bir takviyedir.

Kuru cildi yumuşatır;

E vitamini, kuru ve yıpranmış cilt için en ideal nemlendiricilerden bir tanesidir, özellikle de eller için. Mikro besin, antioksidan gücü ile cildi esnek tutar ve cilt çatlaklarını önler.

Saçları uzatır;

E vitamini kan damarlarını genişletir, saç derisine ve köklerine daha sağlıklı bir akış sağlar; bu da saçların daha sağlıklı olmasına ve hızlı uzamasına yardımcı olur.Hasarlı saç köklerinin tamirine yardımcı olurken erken ağaran saçlara engel olur.

Kırışıklıklara veda;

E vitamini, kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için aradığımız çözüm. Güçlü bir antioksidan olarak, vücuttaki hücre oksidasyonundan dolayı oluşan hasarı azaltmaya yardımcı olur. Yüksek miktarda C vitamini ile kombine edildiğinde ise, E vitamini doğal bir güneş koruyucudur; yaşlanma sürecini uzatır, cilt hastalıklarından korur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here