Ana sayfa Fisiltimsi Haber Kişisel Bakım Avokado Yağının Faydaları Nelerdir?

Avokado Yağının Faydaları Nelerdir?

0

Avokado yağı, cildi derinlemesine besleyen, onaran ve nemlendiren A, D, E vitaminleri ve esansiyel yağ asitleri içeren güçlü bir cilt süper besindir. Avokado yağı ayrıca cildin gençliğini korumaya yardımcı olur. Vitaminleri, kırışıklıklar ve ince çizgiler de dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini en aza indiren ve sağlıklı yeni kollajen üretimini destekleyen güçlü antioksidanlar sağlar.  Avokado yağı yıllardır bir cilt bakım maddesi olarak kullanılmasına rağmen, bu güçlü yağ üzerinde yeni çalışmalar yapıldığı için faydaları hala keşfedilmektedir.

Pürüzsüz Bir Cilt;

Cildinin solgun görünümünden yakınanlar için doğal bir çözüm olan avokado yağı, içndeki mineraller ile birlikte cilde parlaklık verir. Aynı zamanda ciltteki renk uyumsuzluğunu da eşitleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Güneşten Korur;

İçinde bulundurduğu antioksidan birleşenler sayesinde UV ışınlarına karşı koruma olarak da kullanılabilen bu özel yağ, cildi güneşin zararlı ışınlarından kurtararak yaşlanma lekelerinin oluşmasını büyük ölçüde önler. Böylelikle yaşınız ilerledikçe gençleşeceksiniz.

Onarır Ve Yeniler;

Avokado yağı, doğal bir antiaging olarak bilinir. Bu özelliğiyle cildin hava alımına yardımcı olur ve hücrelerin yenilenmesine destek olur. Böylelikle sarkma ve kırışma gibi yaşlanmanın negatif etkilerini erteler ve geciktirir.

Nemlendirici Özelliği;

 Uzun süre Nemsiz kalan cilt,kırışıklıkların ve cilt hasarlarının olmasına sebep olur. Bu nedenle; özellikle çatlamış ve kuru ciltlerin nemsiz kalmamasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Avokado yağı, içeriğindeki A, C ve E vitaminleriyle cildi besleyerek ihtiyaç duyduğu erkiyi almasını sağlar. Cildi nemlendirirken yağlı bir tabaka oluşturmadığı için de çoğu nemlendirici kremin tersine akne gibi problemler ile karşılaşmayız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here